Milan ostaje u trci za titulu: Tonali doneo pobedu protiv Lacija

24/04/2022

-

22:44

AC Milan - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Milan je ostao u trci za titulu u šampionatu Italije pobedom u derbi 34. kola protiv Lacija rezultatom 2:1.

U drugom minutu nadoknade Zlatan Ibrahimović je spustio loptu glavom do Sandra Tonalija koji je sproveo u mrežu i doneo tri boda gostima.

Fudbaleri Milana na prethodnih sedam utakmica u Seriji A nisu primiili gol, ali je odbrana "rosonera" kapitulirala već u 4. minutu.

Posle izvedenog auta na desnoj strani, Sergej Milinković-Savić je prihvatio loptu, prošao pored čuvara i idelano centrirao u peterac a Ćiro Imobile bio na pravom mestu i matirao golmana gostiju - 1:0.

Sredinom poluvremena mogao je domaćin da duplira prednost, ovaj put golman Manjan je istrčao van kazenog prostora i presekao opasan napad domaćina.

U nastavku Milan je krenuo odlučnije, već u 49. minutu Oliver Žiru ga je vratio u igru. Rafael Leao je prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterc, a iskusni Francuz izjednačio na 1:1.

Potom su gosti imali još jednu šansu u 59. minutu, ali je Stefan Radu je sa gol linije izbacio loptu posle šuta Žirua. Ataci gostiju ka golu Lacija doneli su rezultat u samom finišu.