Porazom u Bolonji Inter prepustio prvo mesto Milanu

27/04/2022

-

22:25

Bolonja - Inter 2:1 - Copyright Tanjug/(Michele Nucci/LaPresse via AP)

Umesto standarnog Samira Handanovića, na golu Intera bio je rezervni čuvar mreže Andrej Radu, a njegova neshvatljiva greška u 83. minutu skupo je koštala "nerazure" u borbi za titulu u Seriji A.

Loptu koju mu je vratio saigrač, Radu je ubacio u sopstvenu mrežu, igrač Bolonje Nikola Sansone je samo potvrdio pogodak za konačnih 2:1.

Inter je dobro počeo, Ivan Perišič izveo je sjajan potez u 4. minutu, na ivici kazenog prostora posle driblinga usledio je snažan šut u gornji levi ugao golmana domaćih - 0:1.

U 28. minutu Bolonja je izvela prvu ozbiljniju akciju, Musa Barou je centrirao u peterac, a Marko Arnautović odlično reagovao i udarcem glavom poslao loptu u mrežu za 1:1. Reprezentativcu Austrije bio je to 13 pogodak u Seriji A.

U 55. minutu šansu da povede imao je inter, udarac glavom Stefana De Fraja zaustavio je golman Skorupski. U samom finišu, usledio je novi šok za Inter koji je porazom prepustio prvo mesto Milanu.