Rafael Leao zapalio "San Siro": Milan pobedio Fiorentinu i korača ka Skudetu

01/05/2022

-

17:03

Rafael Leao zapalio "San Siro": Milan pobedio Fiorentinu i korača ka Skudetu - Copyright Tanjug/(Spada/LaPresse via AP)

Milan se mučio, ali je isčupao tri boda protiv Fiorentine (1:0) u 35 kolu Serije "A" i tri kola pre kraja otišao je sa mečom viška na pet bodova prednosti u odnosu na Inter. Veliko oduševljenje navijačima na "San Siru" doneo je Rafael Leao golom u 82. minutu.

Milan je protiv Fiorentine imao prvi zicer da napravi dodatni pritisak na Inter. Međutim, "roso-nero" su promašivali dobre prilike. Prvu je propustuio Olivije Žiru posle ujvodnih 15 minuta, a zatim je i Rafael Leao na starzui drugog dela sa destak metara šutirao preko gola iako su svi očekivali laku egzekuciju.

Napadali su domaćini, odbrana "viole" na čelu sa Nikolom Milenkovićem je odolevala, ali su gosti imali veliku šansu u 75. minutu da šokiraju navijače na "San Siru". Kabral je dobro šutirao, ali je golman Menjo uspeo iz dva puta da umiri loptu.

Ipak, u 82. minutu "San Siro" je eksplodirao. Veliku grešku je napravio golman Teraćano, ispucao je loptu do Rafaela Leaoa koji je ušao u 16 metara i zatresao mrežu.

Torino je iskoristio dva igrača više i preokretom iz dva penala je pobedio u Empoliju 3:1. Saša Lukić je igrao 70 minuta, a tek kada je domaćin ostao bez Vere, pa Stojanovića, golovima Andree Belotija sa bele tačke i trećim u dubokoj nadoknadi došao je do velike pobede.