Mančester Siti ubedljiv protiv Bornmuta: Žesusu dvostruki strelac za Arsenal

13/08/2022

-

17:59

Arsenal - Lester - Copyright Tanjug/(Mike Egerton/PA via AP)

Na premijeri pred svojim navijačima u šampionatu Engleske, fudbaleri Arsenala savladali su Lester rezultatom 4:2. U centru pažnje bio je pojačanje "Tobdžija" Gabrijel Žesus koji se publici na stadionu "Emirejts" predstavio sa dve gola.

Sadražajan meč u Londonu najavio je Džaka u uvodnim minutima pogodio stativu i nagovestio

Prvenac u dresu Arsenala u Premijer ligi Gabrijel Žesus je postigao u 23. minutu. Martineli u Džaka su kombinovali, na kraju, napadač "Tobdžija" je efektno udarcem iskosa pogodio suprotan ugao gola - 1:0.

Posle kornera sa leve strane za domaćina kapiten Lestera Džejmi Vardi je na prvoj stativi loptu glavom nespretno poslao na drugu stativu gde se našao Gabrijell Žesus i neometano zatresao mrežu - 2:0.

U 53. minutu štoper domaćih Saliba loše je reagovao u kazneom prostoru i glavom poslao loptu u svoju mrežu i gosti su smanjili na 2:1. Već u narednom  minutu poklon se revanširao golman Lestera ispustio je loptu, a Džaka pogodio praznu mrežu za 3:1.

Nešto slično de dogodilo u 74. minutjkada je Medison smanji na 3:2, a u narednom minutu Martineli vratio dva gola prednosti Arsenalu.

Mančeseter Siti je na "Etihadu" ubedljivo slavio protiv Bornmuta sa 4:0. Sve je bilo gotovo nakon prvih 45 minuta. Gost je odolevao do 19. minuta, a Gindogan je iskoristio maestralnu asitenciju Fodena i doneo vođstvo.

Kevin De Brujne je povisio nakon u solo prodora u 31. minutu, ušao je u šesnasesterac i spoljnim delom stopala pogodio donji levi ugao - 2:0.

Malo kasnije usledila je kontra "Građana" nakon oduzete lopte na svojoj polovini, De Brujne je loptu poslao kroz noge protivničkom  igraču do Fodena koji je akciju krunisao pogotkom - 3:0.