Inter do bodova u finišu: Brozović matirao Milinković-Savića u 89. minutu

10/09/2022

-

20:23

Inter-Torino - Copyright Tanjug/(Claudio Grassi/LaPresse via AP)

Fudbaleri Intera stigli su do bodova protiv Torina pogotkom Marcela Brozovića u 89. minutu. Idealno ga je proigrao Nikolo Barela, reprezentativac Hrvatske utrčao je iz drugog plana, zahvatio loptu na petercu koja je završila u mreži za konačnih 1:0.

Dobre prilike da dođe do povoljnog ishoda imao je Torino, ali je na golu Intera briljirao Samir Handanović.

Iskusni čuvar mreže zaustavio je udarac Nikole Vlašića u 20. minutu, a potom i sredinom drugog pouvremena.

Rodrigez je šutirao iz "slobodnjaka", lopta je prošla pored živog zida, udarila igrača domaćih, promenila pravac, a Handanović sjajno reagovao i sprečio pogodak. U 84. minutu još jednom je izašao kao pobednik, ovaj put zaustavio je pokušaj Sanabrije.

Na drugoj strani Škrinjar je u 75. minutu glavom loptu poslao pod prečku, a golman Vanja Milinković-Savić odbranio šut. Potom je centaršut Bastonija glavom zahvatio Lautaro Martinez, lopta je otišla pored same stative (78. minut), da bi u samom finišu odbrana Torina kapitulirala i ostala bez zasluženog boda.

Pored Milinković-Savića, u timu gostiju starter je bio i Saša Lukić, dok je Nemanja Radonjić šansu dobio od 70. minuta.