Olivije Žiru pogotkom Milanu doneo trijumf u Sampdoriji

10/09/2022

-

22:55

Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Uprkos pogotku koji je postigao Filip Đuričić, Sampdorija je na svom terenu poražena od Milana u okviru šestog kola rezultatom 2:1.

Gosti su odlično osvojili meč i došli do vođstva već u šestom minutu, kada je Rafael Leao uposlio Žuniora Mesijasa, a ovaj se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Drugi pogodak Milan je postigao u 24. minutu kada je strelac bio Čarls De Ketelar, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Sve je izgledalo dobro po izabranike Stefana Pjolija, sve do 47. minuta kada su ostali sa desetoricom na terenu. Rafael Leao je u drugom minutu drugog poluvremena zaradio drugi žuti, pa tako i crveni karton, te su domaći povratili nadu.

Izjednačenje smo videli u 57. minutu kada je Tomazo Auđelo centrirao Đuričiću, a srpski reprezentativac glavom odlično reagovao ispred Majka Menjona i zatresao mrežu.

Ipak, pitanje pobednika bilo je rešeno u 67. minutu. Olivije Žiru je oboren u kaznenom prostoru i Milanu je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo pomenuti Žiru i tako pogodio i doneo svom timu tri boda.

U narednom kolu Sampdorija gostuje Speciji, dok će Milan dočekati Napoli, ali i zagrebački Dinamo pre toga.