Gojković šokirao Partizan u 88. minutu, Javor odneo bod iz Humske - 3:3

23/10/2022

-

21:05

Gigić - Copyright MN Press

Šok u Humskoj, Partizan je imao vođstvo od 3:1 u 63. minutu, a zatim je sa dva kiksa, prvi Belića kada je napravio penal, a zatim i Jovića koji nije ispartio Gojkovića dozvolio Javoru da osvoji veliki bod 3:3 (2:1), u 16. kolu Mozzart bet Superlige.

Umesto ubedljivije pobede, crno-beli su se ispromašivali protiv Ivanjičana, a zatim su dozvolili gositma da prvi put napuste teren protiv njih neporaženi još od 2013. godine kada je u Humskoj bilo 0:0.

Da je Javor opasan pokazao je Lazar Nikolić bom,bom u 6. minutu kada je sa 24 metra iznanedio crno-bele. Međutim, domaćin je brzo reagovao, na kvalitet je preko Natha, Uroševića i Živkovića stigao do 3:1, mogao je i ubedljivije da slavi, a onda je sa dva kiksa, uz golove Gigića i Gojkovića, prosuo pobedu i sada Crvena zvezda ima sedam bodova prednosti na čelu tabele.

Bombom Lazara Nikolića i malim šokom za domaćina počeo je meč u Humskoj. Javor je iznenadio crno-bele, Nikolić je sa 23-24 metra postigao evrogol za vođstvo u Humskoj koje je trajalo samo pet minuta. Natho je poveo kontru, a zatim je dobio savršen pas Meniga i sa 13 metara postigao lep gol. Domaćin je polako preuzimao potpuno kontrolu meča, da bi Dijabate prvo napravio sjajn dribling, a zatim savrešn centaršut sa desne strane u vođstvo je pretvorio Slobodan Urošević.

Nije Partizan blistao kao u prethodnim mečevima, međutim, igrao je mirno, tražio je rupe u odbrani Ivanjičana i Rikado Gomeš je propustio tri prilike u prvom delu. Mogao je i Dijabate do gola da Vulić nije dobro intervenisao, a na kraju prvog dela je i Popović zaustavio pokušaj Gigića sa pet metara.

Krenuli su crno-beli po treći gol, promašivali su Vujačić, Urošević, Živković je zatresao prečku i Vulić je treći put morao da vadi loptu iz mreže u 63. minutu. Odličan centaršut Bibarsa Natha na prvoj stativi je spremno doečkao Živković i udarcem glavom dijagonalom je poslao pod prečku.

Tu je trebalo priči o pobedniku da bude stavljena tačka, međutim neprezeni Belić je napravio penal nad Stojčićem, pa je Petar Gigić iz penala vratio nadu gostima.

Petrićev Partizan je sve do 88. minuta lako čuvaio prednost i pritiskao za četvrti gol, ali je neopreznost mladog Jovića, koštala pobde jer je Gojković smestio loptu u mrežu i doneo veliki bod.

Partizan - Javor 3:3 (2:1)

Strelac: Natho u 11, Urošević u 25, Živković u 63. za Partizan, a Nikolić u 6., Gigić u 71. minutu iz penala i Gojković u 88. za Javor. Stadion: Partizana.Gledalaca: oko 5.000. Sudija : Andrija Stojanović.

Partizan: Popović – Filipović (od 46. Živković), Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Belić (od 75. A. Pavlović) – Dijabate, Natho, Menig (od 66. Jović) – Gomeš.

Javor: Vulić – Nikolić, Kopitović, Đukić, Tojčić, Janjić, – Dukure (od 62. Gojković), Đurić, Tanko (od 46. Luković), Kempbel (od 89. Miletić) – Gigić (od 89. Vico).