Kadiz srušio Madriđane u nadoknadi: Bongonda načeo mrežu Atletika u 23. sekundi

29/10/2022

-

19:03 >> 19:04

Kadiz - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Kadiza pobedili su Atletiko Madrid na svom terenu 3:2 (1:0) u 12. kolu Primere, a do sva tri boda stigli su dubokoj sudijskoj nadoknadi golom Rubena Sobrina!

Andalužani su iskoristili loše emotivno stanje u taboru Madriđana posle eliminacije u Ligi šampiona i hrabrom igrom pred svojim navijačima, napravili su veliko iznenađenje u španskom prvenstvu.

Kadiz je do vođstva na meču stigao već u 23. sekundi golom Tea Bongonda, koji je "jorgandžijama" postigao najbrži pogodak još od ere Ronalda, dok je igrao u dresu Real Madrida. Brazilac je dao gol gradskom rivalu posle 16 sekundi.

Iako je Atletiko tokom većeg dela susreta imao terensku inicijativu, Kadiz se pokazao kao ravrnopravan protivnik. Pogotkom Aleksa Fernandeza u 81. minutu domaćin je udvostručio prednost, ali je nespretna reakcija i autogol Luisa Hernandeza donela uzbudljiviju završnicu - 2:1

Od tog trenutka usledila je sve veća ofanziva Madriđana, koji su u 89. minutu stigli to izjednačenja posle prelepog gola Žoaa Feliksa. Portugalac je u nadoknadi imaju još jednu priliku da postigne pogodak, ali je loše zahvatio loptu glavom posle ubacivanja iz ugla.

Kako to obično u fudbalu biva, kada se ne iskoriste prilike, uglavnom dođe kazna i upravo se to dogodilo u 98. minutu. Posle jednog kontra napada,

Ivan Aleho je poslao loptu sa desnog boka u kazneni prostor Atletika, gde je na petercu pronašao usamljenog Sobrina, kome nije bilo teško da matira Jana Oblaka.

Kadiz je na taj način upisao prvu pobedu pred svojim navijčima, dok je Atletiko doživeo prvi poraz u gostima u Primeri.

Andalužani sada zauzimaju 18. mesto tabele sa 10 bodova, dok su "jorgandžije" ostale na trećoj poziciji sa 23.