31/12/2022

-

15:27

Mančester junajted - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Fudbaleri Mančester junajteda zabeležili su treći trijumf za redom u Premijer ligi. U 18. kolu gostovali su Vulverhemptonu i slavili sa 1:0 (0:0).

Igrač odluke bio je napadač gostiju Markus Rašford. Utakmicu je počeo sa klupe, na poluvremenu je zamenio Alehandra Garnača, a pola sata kasnije rešio pobednika.

U 76. minutu reprezentativac Engleske krenuo je u prodor sa levog boka u sredinu, ispred kazenog prostora rivala odigrao je dupli pas se Brunom Fernandešom, potom je stvorio prostor za šut i matirao golmana domaćih.

Trener Junajteda Ten Hag je u startere uvrstio Garnača koji se nije snašao u 17. minutu. Loptu mu je poklonio štoper Vulvsa Semedo, napadač Mančestera izašao je pred golmana domaćin koji je zaustavio njegov šut.

Vulvsi su mogli da izbegnu poeraz da na visni zadatka nije bio golman gostiju De Hea. Najpre je u 58. minutu sjajno intervenisao nakon "slobodnjaka"  Rubena Nevesa, da bi u samo finišu ukroti i udarac glavom Himeneza.