Juventus ređa pobede, Kostić asistent vodećeg gola protiv Specije

19/02/2023

-

20:16

Juventus - Copyright Tanjug/(Tano Pecoraro/LaPresse via AP)

Pokrenuli su se fudbaleri Juventusa, vezali i treći truijumf u Serji A bez primljenog gola. Nakon pobede nad Salernitanom (3:0) i Fiorentinom (1:0), bodove su doneli i sa gostovanja Speciji (2:0).

Asistent kod vodećeg pogotka bio je reprezentativac Srbije Filip Kostić, u timu "stare dame" je od start bio i Dušan Vlahović.

U 32. minutu Leandro Paredes je proigrao na levom krilu Kostiću, usledio je centrašut u peterac rivala. Lopta je prošla pored prvotimca domaćih Ampadua, dočekao je Moise Kin, šutirao je iz prve i matirao golmana Dragovskog.

U 66. minutu Anhel Di Marija izveo je sjajan potez. Argentinanc je primio loptu na 18 metara od gola, udarcem po zemlji pogodio je donji levi ugao za konačnih 2:0.

Meč je mogao da bude daleko neizvesniji da na golu Juvenstua nije bio raspoloženi Matija Perin.Čudesnim intervencijama sačuvao je mrežu u 73. minutu, zicer je imao Điasi i malo kasnije kada je Dimitros Nikolau odlično šutirao glavom, a čuvar mreže goistiju ponovo bio na visini zadatka.