24/02/2023

-

23:15 >> 23:25

Remi Fulama i Vulverhemptona na "Krejven Kotidžu" - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Fulama i Vulverhemptona remizirali su 1:1 (0:1) na "Krejven Kotidžu" u okviru 25. kola engleske Premijer lige. Prvo poluvreme bilo je u znaku gostiju, ali je u drugom domaćin bio znatno opasniji i imao šansu da dođe i do sva tri boda.

Izabranici Hulena Lopetegija su bolje ušli u meč, pa samim tim i poveli. Raul Himenez je u 23. minutu glavom odložio loptu do Pabla Sarabije, koji je pronašao prostor i zatresao mrežu Fulama.

Na izjednačenje se čekalo sve do 64. minuta, kada je neverovatni Izraelac, Manor Solomon postigao zaista spektakularan gol. Aron Robinson je uposlio izraelskog ofanzivca, koji se namestio i sa nekih 20 metara fantastično pogodio dalji ugao i ispostavilo se doneo bod svom timu. Bio je ovo njegov treći pogodak na tri vezana meča za Fulam.

Pored ispuštene pobede, ono što može da zabrinjava pristalice "vulfsa" jeste povreda Mateuša Kunje u 60. minutu. Portugalac je sa terena iznet na nosilima, a umesto njega je ušao Adama Traore.

Srpski napadač, Aleksandar Mitrović, na ovom meču nije bio ni u protokolu, dok je njegov kolega iz reprezentacije, Saša Lukić, u igru ušao početkom drugog poluvremena, zamenivši Harisona Rida.