Napoli prekinuo trijumfalni niz: Vesino bombom sa 25 metara doneo bodove Laciju

03/03/2023

-

23:05

Napoli prekinuo trijumfalni niz: Vesino bombom sa 25 metara doneo bodove Laciju - Copyright Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Trijumfalni niz fudbalera Napolija u Serji A je prekinut. Nakon osam pobeda za redom, lider u prvenstvu Italije je na svom terenu poražen od Lacija rezultatom 1:0.

Pobednika je odlučio fantastičnim pogotkom Matijas Vesino u 67. minutu. Vezni igrač Rimljana topovskim udarcem sa 25 metara zakuca je loptu u donji desni ugao golmana Mereta, doneo tri boda svom timu i progurao ga na drugom mestu u Seriji A.

Deset minuta kasnije domaćin je u jednom napadu imao dve stopostotne šanse. Na nabačenui loptu sa leve strane, na drugoj stativi skočio je Viktor Osimen. Njegov uadarc glavom zaustavila je prečka. Na odbitak je glavom reagovao Min-Jae Kim, a golman Ivan Provedel sjajnom reakcijom sprečio izjednačenje.

U timu Lacija starter je bio i Sergej Milinković-Savić. U 21. minutu imao je priliku, ali je njegov udarac iz povoljne situacije požrtvovanom intervencijom izblokirao Min-Jae Kim.