02/05/2023

-

22:59

Arsenal - Copyright Tanjug/(Nigel French/PA via AP)

Arsenal je u londonskom derbiju na "Emirejtsu" bio ubedljiv protiv Čelsija 3:1 (3:0) u 34. kolu Premijer lige. Sve dileme oko pitanja pobednika bile su otklonjene još u prvom poluvremenu, ali su gosti u drugom uspeli da smanje zaostatak.

Prvi pogodak bio je delo Martina Odegarda u 18. minutu. Granit Džaka je proigrao talentovanog Norvežanina, koji je hirurški preciznim udarcem matirao Kepu Arizabalagu.

Svega 13 minuta kasnije Arsenal je duplirao prednost, a ponovo su zasluge poneli isti igrači. Džaka je sa boka poslao pas ka Odegardu, a ovaj je natrčao na nju i sproveo je u mrežu.

U 34. minutu je već bilo 3:0, strelac je bio Gabrijel Žezus. Odbijala se lopta u gužvi ispred Čelsijevog gola, a Brazilac je iskoristio nekompaktnost protivničke odbrane i upisao novi gol.

"Plavci" su u 65. minutu uspeli da smanje na 3:1 preko Nonija Maduekea. Mateo Kovačić je poslao dugu loptu ka mladom napadaču, koji se dobro snašao i savladao Arona Ramzdejla, pa tako ubeležio svoj prvi gol u Premijer ligi.

Do kraja su izabranici Mikela Artete mirno održavali prednost ne dozvolivši protivniku da napravi neku ozbiljniju šansu. U narednom kolu Arsenal će odmeriti snage sa Njukaslom u gostima, dok će Čelsi igrati protiv Bornmuta na "Vitalitiju".