Denver bez Jokića upisao peti uzastopni poraz: Dončić i Porzingis doneli Dalasu trijumf nad Klipersima

24/11/2021

-

08:30

Dončić - Copyright AP Photo/John McCoy

Na zapadu ništa novo. Denever ne može da pobeđuje bez prve zvezde, Nikola Jokić se još oporavlja od povrede, pa je ishod gostovanja Portlandu očekivan - 119:100.

U petom uzastopnom porazu Nagetsa na listu povređenih pridodat je i Pi Džej Doužer. Povredio je koleno posle četiri minuta igre u prvom delu i napustio je meč. Denver se držao 15-tak minuta, da bi već krajem druge četvrtine Lilard i Mekalum odveli svoj tim na plus 14 i tu je priča bila gotova. Mekalum je bio najefikasniji sa 32 poena (9/5 trojke), Lilard je dodao 25 (8/5 trojke), dok je u Denveru samo Grin bio na nivou sa 24 poena (4/3 za tri).

Dalas je osvojio Los Anđeles tek u produžetku jer su Klipersi sjajnom serijom uspeli da se spasu poraza u 48 minuta - 112:104. Luka Dončić se vratio na parket i uz razigranog Kristapsa Porziginsa bio je uglavnom nerešiva enigma za Kliperse.

Vodio je Dalas 102:92 u finišu poslednje četvrtine, ali su Redži Džekson i Pol Džordž, trojkom uz zvuk sirene, serijom od 11:1 uspeli da izbore produžetke (103:103). Međutim, Porzingis je ubacio šest poena u dodatnih pet minuta za zaslužen trijumf u kome je Boban Marjanović presedeo meč na klupi.

Porzingis je postigao 30 poena (7 sk), Luka Dončić je imao 26 poena i po devet asistencija i skokova, dok su na drugoj strani Kliperse košgeterski predvodili Džekson sa 31 (10 sk) i Džordž sa 26 poena (9 sk, 6 as).

Njujork je zahvaljujući šestorici igrača koji su imali dvocifreni učinak savladao Los Anđeles Lejkerse 106:100. Furnije je ubacio 26 poena, Rendl je imao jak dabl-dabl od 20 poena i 16 skokova, dok su gosti igrali bez suspendovanog Lebrona Džejmsa, pa su sve konce držali Rasel Vestbruk sa novim trpl-dablom od 31 poena, 13 skokova i 10 asistencija i Antonio Dejvis sa 20 poena.

Detroit je većim delom meča imao prednost, ali Majami je odlilčnom igrom u poslednjoj deonici (33:16) slavio 100:92. Tajler Hiro je ubacio 31 poen, u poslednjoj četvrtini je pogodio tri trojke (8/4 trojke). Batler, Adebajo i Lauri su dodali po 15 koševa. Kod domaćina Grent je postigao 21, Bej 15, Džekson 13 pogodak.