07/02/2022

-

17:22

Nova pobeda Zvezde u ABA ligi, pala i Mega - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mega Mozzart/Ivica Veselinov

Crvena zvezda pobedila je Megu kao gost rezultatom 76:69, u 19. kolu AdmiralBet ABA lige.

Zvezda je nastavila seriju dobrih rezultata. Sada ima 16 pobeda u ABA ligi, uz samo jedan poraz, i prva je na tabeli.

Mega ima skor 8/9, i uprkos porazu u igri je za plasman u plej-of regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Kuzmić sa 17 poena, dok su po 11 postigli Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović. Karlo Matković sa 20 bio je najistaknutiji pojedinac u Megi.

Mega je dobro počela utakmicu, i posle izjednačene igre na samom startu stekla prednost, najviše zahvaljujući centarskoj liniji, koja je iznosila i sedam poena. Posustala je u drugoj deonici, kada je Zvezda stigla zaostatak.

Tada je na scenu stupio Dejan Davidovac, koji je igrao centra, za šta Mega nije imala rešenje. Upravo je on bio najzaslužniji za to što su crveno-beli na poluvreme otišli sa plus pet.

Davidovac je pokupio loptu posle promašenog šuta Mege, krenuo u poslednji napad, šutirao i pogodio trojku sa devet metara od tablu.

Zvezda je u trećoj deonici postepeno uvećavala prednost, a na kraju te četvrtine bilo je maksimalnih plus 11.

Delovalo je da će Zvezda rutinski da privede utakmicu kraju u poslednjoj deonici, ali nije bilo tako.

Mega je uspela da priđe na pet poena zaostatka minut pre kraja susreta, ali je koš Davidovca posle ofanzivnog skoka praktično rešio pitanje pobednika.