31/03/2022

-

20:04

Drama u Splitu protiv Mege pripala domaćinu: Jović pogodio "trojku", pa promašio bacanje za produžetak - Copyright MN Press

Kakva luda završnica u poslednjem meču 24. kola AdmiralBet ABA ligi koja je pripala domaćinu: Split - Mega 81:80 (25:27, 13:16, 21:12, 22:25).

Neverovatno luda završnica završila se sedmim uzastopnim porazom Mege i trijumfom Splita koji bi mogao da im donese i opstanak.

Šorter je na pet sekundi pre kraja pogodio oba bacanja (81:77), ali tu nije bio kraj. Jović je sa osam metara pogodio trojku uz faul Matkovića na sekund do kraja (81:80). Međutim, promašio je slobodno bacanje za produžetak! Meč je obeležio Boriša Simanić koji je postigao 30 poena uz šut 8/7 za tri poena.

Mega je bolje otvorila meč, raspoloženi Boriša Simanić je sipao "trojke", pa su gosti u poslenji minut prve četvrtine poveli 27:20. Međutim, Perković (trojka) i Šorter su uspeli da ublaže prednost 25:27.

U drugoj četvrtini vodila se izjednačena bitka, rivali su se smenjivali u vođstvu da bi gosti ipak dobili poluvreme 43:38 koševima Smita i Rudana.

Mega je vodila do pet poena razlike sve do polovine treće deonice kada je domaćin napravio seriju 11:0 i poveo 57:52. Barič, Žganec, Jukić i Ukić bili su tvorci tog prekreta. Ipak, četvrtina se završila vođstvom domaćina 59:55.

Sjajno je igrao Boriša Simanić, pa je "trojkom" doveo Megu do izjendačenja 61:61. Šutirao je za tri poena u tom momentu 6/5. Smit je prvom trojkom na meču doneo prednost Megi 64:63, ali je onda promašio četvrti dalekometni pokušaj pa je domaćin "trojkom" Bariča, njegovom četvrtom iz pet pokušaja, opet stigao na plus četiri 68:64.

Domaćin je dobro igrao u odbrani, gosti nisu pronalzili rešenja pa je Perković posle namernog faula Smita ubacio sva tri bacanja za vođstvo 71:64 na četiri minuta pre kraja meča. Košarkaši Mege ipak su uveli meč u neizvesnu završnicu, na dva minuta pre kraja primakli su se na 71:69. Imali su napad za izjednačenje, ali se Smit okliznuo, pa je Šorter sa linije penala doneo prednost 73:69! Ipak, Boriša Simanić je šestom trojkom na meču smanjio na 73:72, 67 sekundi pre kraja. Gledale su sudije snimak situacije na 41 sekund pre kraja i priznali su poene Žganeca jer je Simanić po njima dodirnuo loptu koja nije završila u obruču.

Matković je napravio nameran faul, Žganec je iskoristio bacanje, a domaćin je imao i loptu na 30 sekundi pre kraja (76:74). Perković je na 14 sekundi pre kraja pogodio trojku od tablu za 79:74, ali se Simanić nije pomirio sa porazom i sedmom "trojkom" ostavio Megu "u životu".

Ipak, Jović je mogao da bude junak, a ispao je tragičar jer nije iskoristio bacanje na kraju za produžetak...

Split: Perković 21 (6/4 trojke), Runjić 6, Žganec 9, Ukić 7, Čampara, Šiško, Jukić 4 (9 sk), Kovačević, Džons 2, Šorter 17, Barič 15 (5/4 za tri, 4 as).

Mega: Vujić, Ružencev 4, Jović 22, Rudan 6, Uskoković, Kočović, Smit 7 (13 as), Cerovina, Matković 11 (8 sk), Kazalon, Simanić 30 (8/7 za tri), Mušikić.