21/05/2022

-

09:11

Dalas ispustio prednost od 19 poena, Golden Stejt grabi ka velikom finalu NBA lige - Copyright Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Košarkaši Golden Stejt savladali su na svom terenu Dalas Maverikse sa 126:117 i poveli sa 2:0 u pobedama u finalu Zapadne konferencije NBA lige.

Domaćini su u drugoj utakmici do trijumfa došli posle preokreta, jer su na poluvremenu bili u minusu 14 poena, a u jednom trenutku je Dalas imao i plus 19.

Dalasu ponovo nije bila dovoljna fenomenalna partija slovenačkog košarkaša Luke Dončića, koji je dao 42 poena, od čega 18 u prvoj četvrtini.

Dončić nije imao pravu podršku saigrača, posebno u drugom poluvremenu.

Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Golden Stejt je do pobede predvodio Stefon Kari sa 32 poena, od čega šest trojki, a imao je i osam skokova.

Serija se seli u Teksas, gde će Maveriksi na svom terenu imati težak zadatak da izjednače i tako se presele na petu utakmicu ponovo u Kaliforniju.