Lak posao za Zvezdu: Ubedljiva pobeda nad Megom

10/06/2022

-

21:31

Lak posao za Zvezdu: Ubedljiva pobeda nad Megom - Copyright MN Press

Crvena zvezda došla je na korak od finala Košarkaške lige Srbije. Pobeđena je Mega u prvoj utakmici polufinalne serije.

Zvezda je prilično lako trijumfovala kao domaćin u dvorani "Aleksandar Nikolić". Bilo je 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22).

Druga utakmica biće odigrana u nedelju u podne, uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.

Zvezda nije imala većih problema u duelu sa Megom. Gosti su ospeli da pariraju samo u manjem delu prve četvrtine. Već krajem tog perioda stečena je velika prednost.

Crveno-beli su u prvoj deonici konstantno uvećevali razliku, koja je posle tog dela bila pluls 18.

Prvu četvrtinu obeležili su atraktivni poeni na obe strane, pa su tako viđeni "alej-upovi" igrača oba tima.

Zvezda je usporila u drugoj deonici. Mega je tada u jednom trenutku prišla na 10 poena zaostatka, ali nije mogla više od toga.

Aktuelni osvajač AdmiralBet ABA lige i branilac trofeja u KLS je brzo vratio veliku prednost, a ona je na poluvremenu bila 19 poena.

Neverotan koš Branka Lazića viđen je u poslednjoj sekundi. On je praktično teniskim udarcem ubacio loptu kroz obruč za maksimalnu prednost.

Tokom treće četvrtine prednost je konstantno uvećavana, da bi na kraju te deonice ponovo bila viđena maksimalna razlika, i to plus 33. Ta prednost stečena je zahvaljujući trojci Ognjena Dobrića sa devet metara u poslednjoj sekundi.

Crvena zvezda je prilično lako održavala razliku u poslednjoj četvrtini i na kraju ubedljivo trijumfovala i došla na korak od finala.

Tamo je već FMP, koji je bez borbe prošao, s obzirom na to da je Partizan odustao od KLS.