18/10/2022

-

22:44

Kakva šteta za Partizan: Olimpija u poslednjem minutu preokrenula i zabeležila pobedu u Beogradu - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana poraženi su od Armanija 80:75 (27:22, 22:24, 12:21, 14:18) u 3. kolu Evrolige. Utakmicu je prelomila serija italijanske ekipe od 17:4 u poslednja tri minuta utakmice.

Imali su crno-beli sve u svojim rukama, velikom energijom i podrškom sa tribina kontrolisali su utakmicu, ali se čini da je veliko iskustvi "manekena" presudilo na ovom meču.

Kada je bilo najvađnije pokazali su da su najbolji. Posebno se u "Štark Areni" istakao Šejvon Šilds sa čak 25 poena, dok su Brendon Dejvis i Kevin Pengos dali po 15, odnosno 12.

Što se Partizana tiče, sigurno najbolju utakmicu u crno-belom dresu odigrao je Zek Ledej koji je upisao 23 poena, a Martijas Lesor je zabeležio dabl-dabl učinak od 12 poena i deset skokova. Pored njih, jedini dvocifreni bio je mladi Jam Madar sa 10 postignutih poena.

Definitivno je utivaja na utakmicu i imala skraćena rotiacija Željka Obradovića, koji se oslanjao na svega osam košarkaša. Sa druge strane, Mesina je iskoristio 10, i za razliku od srpskog stručnjaka, od svakog dobio po nešto.

Najbolji primer za to je Kajč Hajns koji nije upisao niti jedan poen, a opet je imao veliki uticaj na odbranu svoje ekipe.

Posebno treba istaći Johanesa Vojtmana koji je u najvažnijim momentima utakmice odigrao dobru odbranu nad raspoloženim Ledejom.

Iako je posle prve deonice Partizan imao veliku prednost, na scenu je stupio Bili Beron koji je sva dve trojke pokrenuo svoj tim, a na njegovu dobru igru, nadovezali su se i Pebgos, Meli Dejvis i Šilds.

Potpuni potom Partizan je doživeo u trećoj deonici, kada je sve proteklu u znaku Armanija. Može se reći da kada god bi energija kojom se košarkaši "parnog valjka" hrane, "manekeni" bi to iskoristili u svoju korist i gradili sebi samopouzdanje ali i prednost.

Uprkos tome, četa Željka Obradovića je mogla da dođe do trijumfa, ali su se Italijani bolje snašli u poslednjih 90 sekundi.

Četvrta četvrtina

40' Kraj utakmice, poraz Partizana. 75:80.

40' Prelako Pengos dolazi do poena, pet razlike za Armani

40' Pogađa Dejvis oba slobodna bacanja. 73:76.

37' Ulazimo u neizvesnu završnicu, trojka Pengosa. 73:72.

35' Kakva sreća za Armani. Praktičn izgubljena lopta Dejvisa završila je u rukama Vojtmana koji je smestio u koš. 71:69.

34' Trojka Egzumaaaa Tajm-aut Etore Mesina. 71:62.

32' Ponovo dobra energija Partizana vraća crno-bele u prednost. 68:62.

Treća četvrtina

30' Kraj treće četvrtine. 61:62

29' Pogađa Beron trojku uz faul, vodi Olimpija 59:62.

27' Kakvu utakmicu igra Zek Leej protiv bivšeg kluba! Pogodio je četiri trojke i idalje je stopostotan iz igre. 57:55.

25' Vodi Armani. 52:55. Defanzivni problemi za Partizan od početka drugog poluvremena.

23' Opet su se vratili "manekeni". 49:48. Reaguje tajm-autom Željko Obradović.

Druga četvrtina

20' Kraj prvog poluvremena. 49:41 za Partizan.

17' Sjajna energija Lesora vraća prednost Partizanu. 46:36.

15' Samo poen prednosti za Partizan. Donte Egzum upisuje i treći faul na ovom meču 35:32.

12' Topi Armani prednost Partizana lakim poenima u reketu. 31:27.

Prva četvrtina

10' Panteeeeer! Pogodio je Amerikanac u poslednjoj sekundi prve četvrtine i tako vratio Partizanu dvocifrenu prednost. 27:17.

9' Očas posla se vratio Armani, dve trojke postigao je Beron, jednu Tomas. 21:17.

6' Evo i prve trojke za Partizan! +11 za crno-bele. 13:2.

4' Lesoooor! Prvo je Francuz blokirao Hajnsa, a onda i atraktivno zakucao na drugoj strani. 8:2.

3' Mali problem za Partizan, Egzum pravi već drugi faul.

2' Utakmicu poenima otvara Donte Egzum sa linije penala. 2:0.