Dominikanska Republika lako sa Filipinima: Poznati svi polufinalisti olimpijskih kvalifikacija

01/07/2021

-

22:13

Borba za Olimpijske igre - Copyright profimedia

Filipini su bili na pragu pobede protiv Srbije, a onda su sutradan lagano izgubili od Dominikanske Republike i ostali bez šanse da se u Beogradu, na olimpijskom kvalifikacionom turniru, bore za plasman u Tokio.

U polufinale će Dominikanska Republika koja je ubedljivo pobedila azijsku selekciju 94:67 – 23:22, 16:19, 26:10, 29:16.

Presudna je bila treća četvrtina, u kojoj su Filipini ostali bez snage, što je rival, posle izjednačenog prvog poluvremena, uspeo da iskoristi i da pred poslednjih deset minuta stekne "plus 15".

Dominikanska Republika će u polufinalu igrati protiv Italije, dok je rival Srbije selekcija Portorika.