Nova medalja za Srbiju: Jovana Preković osigurala bronzu

06/08/2021

-

06:15 >> 09:51

Jovana Preković - Copyright Tanjug/AP Photo/Vincent Thian

Srpska karatistkinja, Jovana Preković, ostvarila je sve četiri pobede na startu učešća na Olimpijskim igrama u Tokiju i time obezbedila bronzanu medalju.

Ona je u prvom meču bila bolja od Marokanke Btisam Sadini koju je pobedila rezultatom 3:1, u drugom od Oeruanke Aleksandre Grande (1:0), trećem meču bila bolja od Ukrajinke Anite Serogine 6:4, a u četvrtom Egipćanku Đijanu Lotfi.

Uvodni meč je odlučen u finišu, budući da je rivalka došla do prednosti od 1:0, a onda je Prekovićeva osam sekundi pre kraja uspela da osvoji tri poena i ostvari veoma važnu pobedu.

Drugi meč je bio takođe neizvestan, ali je najbolja srpska karatistkinja uspela da osvoji jedan poen iostvari značajnu pobedu.

Borba protiv Ukrajinke bila je najuzbudljivja od svih dosadašnjih, a Jovana je do pobede došla iponom 12 sekundi pre kraja meča i samo jedan trijumf je deli od osvajanja medalje.

Rezultat u poslendjem četvtom meču protiv egipatske takmičarke je bio 1:1, ali je Jovana pobedila jer je prva osvojila poen.