Ostali sportovi

Pirova pobeda odbojkašica Srbije nad Kamerunom: Tijana Bošković se povredila u drugom setu

Komentari
Pirova pobeda odbojkašica Srbije nad Kamerunom: Tijana Bošković se povredila u drugom setu
Pirova pobeda odbojkašica Srbije nad Kamerunom: Tijana Bošković se povredila u drugom setu - Copyright profimedia

Autor: Euronews.rs

25/08/2025

-

16:49

veličina teksta

Aa Aa

Rutinska pobeda odbojkašica Srbije nad Kamerunom od 3:0 u setovima (25:16, 25:17, 25:12) donela im je plasman u osminu finala Svetskog prvenstva. Ipak, veća pažnja biće posvećena povredi Tijane Bošković koja, i te kako, može ugroziti pohod na odbranu dvostruke uzastopne titule. 

Naša kapitenka nezgodno je pala pri doskoku sa bloka u drugom setu, pri rezultatu 13:13. U pitanju je uganuće zgloba o čijim detaljima ćemo više znati posle lekarskih pregleda. Jedna stvar je sigurna - na terenu to nije izgledalo dobro. Bošković je napustila teren u suzama, i to uz pomoć pomoćnih trenera bez kojih nije mogla da hoda. 

Što se utakmice tiče, odbojkašice Kameruna nisu pružale preveliki otpor našim reprezentativkama. Ni u jednom momentu nisu bile ugrožene, a svaki set rešavale su sjajnom igrom i serijama poena. Najefikasnija na parketu bila je Aleksandra Uzelac sa 18 poena. Pet manje imala je Maja Aleksić koja je i preuzela komandu nad igrom nakon povrede naše kapitenke. Što se tiče Tijane Bošković - ona je do napuštanja igre ostvarila šest poena - pet iz igre i jedan sa servisa. 

Srbija još nije izgubila set na ovom turniru, a pred njima je borba sa Japanom za prvo mesto u grupi. Taj duel na programu je 27. avgusta od 12.00 časova.

H GRUPA, 2. kolo

Japan - Ukrajina 3:2

Srbija - Kamerun 3:0

Komentari (0)

Sport