Ostali sportovi

Sevilj i Džeferson-Vuden svetski šampioni na 100 metara

Komentari
Sevilj i Džeferson-Vuden svetski šampioni na 100 metara
Sevilj i Džeferson-Vuden svetski šampioni na 100 metara - Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Autor: Euronews

14/09/2025

-

15:56

veličina teksta

Aa Aa

Oblik Sevilj, sprinter iz Jamajke protutnjao je stazom u Tokiju i uz najbolji rezultat u karijeri 9,77 sekundi postao je svetski prvak na 100 metara na SP u Japanu.

U fantastičnoj trci do srebra je stigao njegov zemljak Kišane Tompson (9,82), dok je tek treći bio olimpijski šampion Noa Lajls iz SAD (9,89). Jedan od favorita Lecile Tebogo napravio je grešku na startu i bio je diskvalifikovan. U tom ponovljnenom startu Sevilj je izleteo kao furija i dominirao.

Iznenađenje se dogodilo i u finalu sprinta na 100 metara kod dama. Amerikanka Melisa Džeferson-Vuden jer uz rekord šampionata 10,61 sekud slavila ispred Jamajčanke Tine Klejton (10,76) i Džulijen Alfred (10,84). Kori Ričardson, Šerika Džekson Ašer Smit, La Lu-Smit i Šeli En Frejzer-Prajs ostali su bez odličja.

 

 

Na 10.000 metara kod muškaraca slavio je neočekivano Francuz Džimi Gresije u najboljem vremenu sezone 28:55,77 minuta, uspeo je da u završnici pretrči Jomifu Kejelči iz Etiopije (28:55,83) i Šveđanina Andreasa Amlgrena (28:56,02).

Američka skakačica udalj Tara Dejvis-Vudhol bila je jako raspoložena u kvalifikacijama, a danas je dva puta preletala sedam metara i osvojila zlatnu medalju skokom iz četvrte serije od 7,13 metara. Nemica Malaika Mihambo je bila srebrna skokom od 6,99 metarea, dok je bronzu u petoj seriji osvojila Kolumbijka Natalija Linares sa 6,92 metra.

 

 

Valeri Alman iz SAD je osvojila zlato u bacanju diska dužinom od 69,48 metara, srebro je pripalo Holanđanki Žordine Van Klinken (67,50), a bronza Kubanki Silindi Morales (67,25).

U maratonu kod žena Kenijka Peres Jepčirčir je slavila u vremenu 2:24,43 sata, Tigset Asafa iuz Etiopije je bila druga, a Julija Peternain iz Urugvaja bronzana.

Komentari (0)

Sport