Novi poraz srpskih odbojkašica: Belgijanke slavile u petom setu

08/06/2021

-

22:21

Novi poraz srpskih odbojkašica: Belgijanke slavile u petom setu - Copyright profimedia

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od reprezentacije Belgije u devetom kolu Lige nacija rezultatom  3:2 (23:25, 26:24, 25:21, 23:25, 15:10).

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su u neizvesnoj zavšnici izgubile prvi set, a drugi dobile u još neizvesnijoj. Belgija je ponovo povela pobedom u trećem setu, a Srpkinje ponovo izjdnačile u četvrtom. Pobednika je odlučio taj-brejk u kojem su Belgijanke bile bolje i slavile reultatom 15:10.

Vidi se da u mladoj srpskoj reprezentaciji, kojoj je prosek godina 21, fali iskustva. Katarina Lazović, nova odbojkašica Monce, je jedina koja može da se pohvali brojnijim ranijim nastupima za selekciju.

Srbija trenutno ima skor od pet pobeda i četiri poraza iz devet odigranih mečeva, a u narednoj utakmici sastaje se sa reprezentacijom Kanade, 12. juna u 18 časova.