21/06/2022

-

20:52

"Delfini" upisali trijumf na premijeri SP: Srbija slomila otpor Amerikanaca u finišu - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije startovali su pobedom na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj. U derbiju grupe D, pobedili su u Segedinu Sjedinjene Američke Države rezultatom 17:13 (5:5, 3:2, 3:3, 6:3).

Amerikanci koje sa klupe vodi bivši slektor Srbije Dejan Udovičić bili su ravnoparavan rival u većem delu meča, koji su izabranici Dejana Savića prelomili u poslednjih osam minuta kada su stekli tri gola prednosti i sačuvali je.

Izgledalo je da će već u trećoj četvrtini Srbija završiti posao, povela je sa 11:8 ali su se Amerikanci primakli na 11:10 i meč je ponovo bio neizvestan.

Nikola Lukić je sa dve vezana pogotka na početku četvrte deonice doneo vođstvo od 13:10 koju rival nije mogao da ugrozi. Precizni su bili Gavrilo Subotić, Dušan Mandić i Nemanja Vico za konačnih 17:13.

Najefikasniji u redovima  Srbije bio je Dušan Mandić sa 4 pogotka dok su Strahinja Rašović i Nikola Lukić postigli po tri.

Kod Amerikanaca istakao se Bouven sa četiri gola.

U prvom meču u grupi D, Australija je bila bolja od Kazahstana rezultatom 10:4.