Adriana Vilagoš osvojila zlato u bacanju koplja na Mediteranskim igrama

02/07/2022

-

21:18

Adriana Vilagoš - Copyright Olimpijski komitet Srbije

Mlada srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Mediteranskim igrama u Oranu.

Najbolja juniorka sveta u prvoj seriji bacila je koplje do 57.39 metara i povela trku za prvo mesto.  U trećoj seriji ostvarila je najbolji rezultat od 60,22 metara i do kraja sačuvala prednost u odnosu na konkurentkinje iz Turske, Edu Tugsuz i Turkmen Esru.

Adriana Vilagoš je nastavila sa sjajnim rezultatima. Prošle sezone u juniorskoj konkurenciji je postala prvakinja sveta u Najrobiju i vicešampionka Evrope u Talinu. U Keniji je osvojila zlatnu medalju, a rezultatom 61,46 oborila je državni rekord među takmičarkama do 20 godina.

Potom je na Mitingu u Zagrebu pomerila granicu na 62,36 i postala juniorska evropska rekorderka. Večeras je sa samo 18 godina postala prvak Mediterana.

Do odličja su danas došli i srpski reprezentativci u streljaštvu. Andrea Arsović i Lazar Kovačević osvojili su srebrnu medalju u disciplini "miks dubl" vazdušnom puškom, dok je Zorana Arunović osvojila bronzu u disciplini vazdušni pištolj.

Srbija sada ima 24 medalje na Igrama u Alžiru.