Francuska ubedljivo do finala na Svetskom prvenstvu u rukometu

27/01/2023

-

22:45

Nikola Karabatić - Copyright Tanjug/AP Photo/Piotr Hawalej

U finalu rukometnog Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj igraće aktuelni šampion planete Danska i olimpijski prvak iz Tokija Francuska.

"Trikolori" su bili prejaki za domaćina Švedsku u polufinalnom meču, slavili su rezultatom 31:26 (16:12).

Duel u Stokholmu prelomljen je u prvom poluvremenu. Francuzui si kontrolisali situaciju na terenu od početka meča, napravili su dve serije od po 4:0. Najpre na na početku za vođstvo od 6:3, a potom i za "plus pet" u 24. minutu utakmice.

Stečenu prednost uspešno su čuvali i u nastavku. Poslednji trzaj domaćina da prekrene rezultat dogodio se u 47. minutu kada je preko Bergendala smanjio na 24:22, međutim, sjajan posao u timu "trikolora" odrađivali su golman Žerar, i pivotmeni Nikolas Turna i Ludovik Fabreagas i prednost je ponovio iznoslila "plus pet" (28:23). To je bio i kraj nadanju domaće publike da će se u finalu igrati skandinavski derbi.

Najefikasniji kod Francuza bio je Ludovik Fabregas sa 6, Kentin Mahe i Dika Mem sa po pet golova. Golman Vensan Žerar imao je 12 odbrana.

U ekipši Švedske Erik Johanson je postigao pet, a Jonatan Karlsbogard četiri pogotka.