12/02/2023

-

14:08

Odermat najbrži u spustu na Svetskom prvenstvu u Kuršvelu: Kilde zakasnio za 48 stotinki - Copyright AP Photo/Marco Trovati

Osvajač Kristalnog globusa Marko Odermat (25) iz Švajcarske, uzeo je danas zlatnu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu, koje se održava u Kurševelu.

Na veoma zahtevnoj stazi, Odermat je bio najbrži s vremenom 1:47.05. Samo u prvom sektoru spusta Švajcarac je bio deveti, dok je u svim ostalim etapama bio prvi ili drugi. To mu je na kraju donelo ovaj rezultat, a drugo mesto zauzeo je Norvežanin Aleksander Omot Kilde, koji je zakasnio za 48 stotinki

Njih dvojica su ujedno dva vodeća skijaša u poretku Svetskog kupa. Odermatu je ovo prva medalja sa Svetskog prvenstva, pošto je prošle godine osvojio zlato na Olimpijskim igrama u veleslalomu. Što se Kildea tiče, on je na takmičenju u Francuskoj osvojio dva srebra, a prvo je uzeo pre dana u superveleslalomu.