Mladi rukometaši Srbije protiv Nemačke u borbi za finale SP

29/06/2023

-

22:33

Mladi rukometaši Srbije protiv Nemačke u borbi za finale SP - Copyright Euronews/Printscreen

Juniorska rukometna selekcija Srbije igraće 1. jula od 15.30 časova protiv domaćina Nemačke u polufinalu Svetskog prvenstva. Izabranici selektor Đorđa Teodorovića danas su u četvrtfinalu eliminisali Farska Ostrva (30:27), dok je domaćin Nemalčka u poslednjem meču ove runde nadigrala Dansku 31:26 (17:11). "Orlići" će u borbu za finale u Berlinu morati bez kapitena Nikole Zečevića koji je zadobio težu povredu kolena. U drugom polufinalu od 18.00 časova 1. jula igraće Mađarska i Island.

Nemačka je u svemu nadigrala Dansku i već posle 20 minuta igre stekli su prednost od šest golova koja je bila nedostižna za "severnjake". Nemci su bolje otvorili meč, poveli su 3:0, a zatim su održavali Heitkamp, Hesler, Fišer održavali tu prednost i u 23. minutu stigli su do maksimalne prednosti od 13:7 pogotkom levorukog Benekea. Prekinuli su Danci seriju od sedam minuta bez gola, ali nisu imali odbranu za Nemce koji su probijali i sa krila i pogađali sa distance. Na kraju prvog dela bilo je uverljivih 17:11 za Nemačku.

Nošeni publikom, Nemci nisu dozvolili Dancima da se približe i ugroze prolazak u polufinale. Na kraju je bilo 31:26.