Aleksandra Krunić u osmini finala Mastersa u Indijan Velsu: Kecmanović već ispao
Komentari
07/03/2026
-09:04
Srpska teniserka Aleksandra Krunić i njena dubl partnerka, Ana Danilina, u velikom stilu su započele borbu za trofej Mastersa u Indijan Velsu, pošto su do osmine finala stigle laganom pobedom nad kombinacijom Sloun Stivens/Dona Vekić - 2:0, po setovima 6:3, 6:3.
Baš onako kako priliči jednim od favoritkinja za titulu, jer su visoko rangirane tandem igračice na WTA listi postavljene za pete kosturašice takmičenje klase 1000, nakon puno turnirskih uspeha u poslednjin nekoliko messeci.
Srpkinja i Kazahstanka ruskog porekla su bez problema kontrolisale duel sa Amerikankom i Hrvaticom, mada su "davale" brejkove protivnicama. U oba dela dela susreta su ih ipak same više napravile, pa nije bilo sumnje u plasman među Top 16.
U borbi za četvrtfinale Krunić i Danilina igraju protiv ukrajinsko-američke kombinacije Ljudmila Kičenok/Dezire Kravčuk, dok je Aleksandrin zemljak Miomir Kecmanović već završio nastup u kalifornijskoj pustinji.
Tako što je drugi put za kratko vreme položio reket pred, očigledno boljim ili spremnijim Flaviom Kabolijem - 1:2 (6:3, 3:6, 4:6). Prvo u finalu nedavnog takmičanja u Akapulku, a sada u drugoj rundi jednog od američkih Mastersa. Iako je dobio prvi deo meča, jer je Itallijan nakon toga nametnuo svoj ritam, uspostavio kontrolu i izbacio Beograđanina.
Komentari (0)