25/04/2022

-

20:22

Dušan Lajović - Copyright profimedia

Srpski teniser Dušan Lajović neslavno je završio učešće na turniru ATP serije u Eštorilu.

Lajović je poražen već u prvom kolu od Frasisa Tijafoa. Rezultat je bio 2:1 u setovima (2:6, 7:5, 6:0).

Odlično je Lajović počeo meč protiv 29. tenisera sveta. Vodio je u setovima, ali nije uspeo da pobedi.

Lajović je oduzeo servis protivniku već u prvom gemu meča. Nakon toga je odlično igrao i kod 4:2 napravio novi brejk, potom i rutinski servirao za vođstvo.

Delovalo je da će predstavnik Srbije biti ubedljiv i u drugom setu. Ponovo je odlično počeo i oduzeo servis rivalu već u prvom gemu.

Tijafo je vratio brejk za 2:2, a onda je Lajović ponovo uzeo servis protivniku. Ipak, američki teniser se nije predavao.

Odmah je vratio brejk i set je ušao u egal. Lajović je servirao za taj-brejk, ali je dozvolio protivniku dve brejk lopte, koje je Tijafo znalački iskoristio.

Imao je Lajović tri brejk prilike na početku odlučujućeg seta. Nije ih iskoristio, zbog čega je potpuno "pao" u igri, a Tijafo je taj deo dobio sa maksimalnih 6:0 i prošao u narednu rundu.