04/05/2022

-

18:45

Miomir Kecmanović - Copyright AP Photo/Paul White

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je sa Mastersa u Madridu, pošto je u trećem kolu turnira izgubio od Rafaela Nadala u dva seta (6:1, 7:5 (7:4)).

Španac je opravdao ulogu favorita pred svojim navijačima i nakon gotovo dva sata igre, dobio i drugi međusobni okršaj sa Kecmanovićem.

Treći teniser sveta je furiozno počeo meč i posle nešto više od pola sata poveo sa 1:0, dopustivši rivalu iz Srbije samo jedan servis gem - 6:1.

Drugi set doneo je veću borbu srpskog predstavnika, koji je za razliku od prvog dela igre, promenio taktiku i uglavnom uspešno dolazio do poena, tako što je paralelama napadao forhend Nadala.

Španac je u petom gemu drugog seta oduzeo servis Kecmanoviću, ali je 32. teniser sveta ribrejkom "vratio uslugu" i uveo meč u egal - 4:4.

U nastavku susreta Nadal je napravio još jedan brejk i pri rezultatu 6:5 imao priliku da odservira za pobedu, međutim borbeni Kecmanović je oduzeo servis protivniku i uveo duel u taj-brejk, gde je više sreče imao teniser iz Majorke - 7:4.

Ovo je Nadalu bio prvi meč od 20. marta i finala Indijan Velsa, kada je u dva seta izgubio od Tejlora Frica.