29/07/2022

-

13:32

Dušan Lajović - Copyright MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u četvrtfinalu turnira ATP serije u Kicbilu.

Izgubio je od austrijskog tenisera Filipa Milošića.

Bilo je 2:1 u setovima (2:6, 7:6, 6:3). Meč je trajao dva sata i 25 minuta igre.

Duel je trebalo da bude odigran još u četvrtak, ali je pomeren zbog kiše u Kicbilu.

Delovalo je da će Lajović proći u polufinale, i to prilično lako. Imao je srpski teniser vođstvo u setovima i sve u svojim rukama.

U drugom setu imao je brejk prednosti i servis za meč. Ipak, dozvolio je rivalu tri brejk prilike, a Milošić je to iskoristio.

Potom je drugi set otišao u taj-brejk, koji je pripao Austrijancu.

Loše je počeo odlučujući, treći set po Lajovića, pošto je odmah izgubio svoj servis, i to bez osvojenog poena.

Milošić je potom lako držao svoj servis. Lajović je kod 5:3 i servisa protivnika imao jedinu priliku za brejk, ali je nije iskoristio.

Protivnik Milošiću u polufinalu ATP turnira u Kicbilu biće nemački teniser Janik Hanfman.

Drugi polufinalni par čine španski teniseri Albert Ramos-Vinolas i Roberto Bautista-Agut.