Alkaraz preko Tompsona do osmine finala Sinsinatija: Španac slavio nakon skoro tri sata igre

16/08/2023

-

09:15

Karlos Alkaraz - Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Najbolji teniser sveta, Karlos Alkaraz, se uz dosta muke plasirao u osminu finala Mastersa u Sinsinatiju. Španac je nakon dva sata i 42 minuta igre savladao Džordana Tomsona sa 2:1 (7:5, 4:6, 6:3).

U prvom setu je prvi do brejka stigao stigao Australijanac, ali je Alkaraz uspeo da nadoknadi zaostatak, te i da preokrene na 7:5. Međutim, u drugom setu je Tompson uspeo da uhvati pravi ritam i potpuno izdominira protiv Španca, što je prouzrokovalo izjednačenje u setovima.

Treći set je Alkaraz shvatio krajnje ozbiljno, te je već na startu došao do vođstva od 2:0, kasnije je uzeo i brejk i na kraju slavio sa 6:3.

Njegov naredni protivnik biće pobednik duela Igo Amber - Tomi Pol, dok će srpski teniser, Novak Đoković, odmeriti snage sa Alehandrom Davidovičem Fokinom.