MUP apeluje: Oprez na kupalištima tokom leta - decu ne ispuštajte iz vida ni na trenutak
Komentari
Ministarstvo unutrašnjih poslova uputilo je apel građanima da tokom letnje sezone budu posebno oprezni na rekama, jezerima i bazenima, kako bi izbegli nesreće i sačuvali bezbednost svoju i svojih najbližih.
Iz MUP-a poručuju da građani biraju uređena kupališta, poštuju upozorenja i savete spasilaca, ne ulaze u vodu pod dejstvom alkohola i ne precenjuju svoje plivačke sposobnosti.
Poseban apel upućen je roditeljima i starateljima da decu ne ostavljaju bez nadzora.
"Ako ste sa decom - ne skrećite pogled. Ni na trenutak. Deca prilikom utapanja najčešće ne dozivaju pomoć, zbog čega je vaša neprekidna pažnja njihova najvažnija zaštita", upozorava MUP.
Na kraju apela iz Ministarstva pozivaju građane da odgovornim ponašanjem doprinesu bezbednom letu.
"Budimo odgovorni. Čuvajmo jedni druge", poručuju iz MUP-a.
Komentari (0)