Vučić sa Bocan-Harčenkom: Posebnu pažnju posvetili smo snabdevanju gasom, dijalog najbolji put da prevaziđemo izazove
Komentari
07/11/2025
-10:56
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom. Razgovarali su o bilateralnim odnosima, energetskoj stabilnosti i regionalnim izazovima, objavio je Vučić na svom Instagram nalogu.
"Posebnu pažnju posvetili smo snabdevanju gasom i uslovima koji obezbeđuju sigurnost, predvidivost cena i dalju diversifikaciju izvora. Kada je reč o NIS-u i svim relevantnim merama i ograničenjima, naš cilj ostaje isti, da u potpunosti poštujemo međunarodne obaveze, a da istovremeno zaštitimo energetsku bezbednost, radna mesta i investicije u Srbiji.", naveo je Vučić.
TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Kako je dodao, Srbija će nastaviti dijalog, odlučno i pragmatično, štiteći interese svojih građana.
"Uveren sam da razgovor ostaje najbolji put da prevaziđemo izazove i obezbedimo pouzdanu energetsku budućnost za našu zemlju", naveo je predsednik Srbije.
Poslednji put Vučić i Bocan-Harčenko su se sastali krajem septembra, kada su razgovarali o bilateralnim odnosima, regionalnoj stabilnosti, energetskoj bezbednosti, a posebno o situaciji oko NIS-a.
Komentari (0)