Vučić obišao mobilnu ambulantu u Senjskom Rudniku: Na ovaj način čuvamo živote
Komentari
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je mobilnu ambulantu koja se danas nalazi u Senjskom Rudniku i istakao da je cilj da se takve ambulante obezbede za svaku opštinu i da se kreću po selima, ukazujući da je to važno jer se na taj način čuvaju životi ljudi.
"Naš cilj biće da probamo da za svaku opštinu obezbedimo, ukoliko budemo imali lekara, ali bar da imamo za svaku treću opštinu i onda da idemo po selima, jer ovo je najvažnije, ovim ćemo da sačuvamo živote ljudi. Ovo je borba za ljude, ne postoji ništa važnije od ovoga", kazao je Vučić.
Dodao je da, sem onoga što može za decu da se uradi, od lekarske nege u ruralnim sredinama ne postoji ništa važnije.
"Ovim se produžavaju životi. Ovde ćete da vidite, danas su pregledali 25 osoba, tih 25 osoba, bar kod jedno ili dvoje nešto će da otkriju, pa će to moći da izleče. Da nisu otkrili, pitanje je kako bi bilo. Ovo su stvari koje moramo da radimo", rekao je Vučić.
Dodao je da je na ideju mobilnih ambulanti došao u selu Sastavak, nedaleko od Knjaževca, kada su ga meštani obavestili da do lekara ne mogu lako jer im je Knjaževac daleko.
"Tražio sam da se kupe ove mobilne ambulante i sad smo ih uzeli, 10 ih imamo i 15 još stiže, pa će stizati i dalje", rekao je Vučić.
Naveo je da će to koliko će često dolaziti mobilna ambulanta u selo zavisiti od broja vozila, lekara, tehničara, medicinskih sestara.
"Ne mogu ovi ljudi da idu ni u Ćupriju, ni u Paraćin, ni u Jagodinu svaki dan, niti do Niša, niti do Beograda, niti bilo gde drugo", naveo je Vučić.
Istakao je da je potrebno da mobilna ambulanta makar jedanput u dve nedelje dođe, pa da se ljudi osećaju sigurnije, da mogu da prijave tegobe koje imaju.
Tokom obilaska mobilne ambulante, Vučić je razgovarao sa meštanima koji su izneli svoje probleme, za koje je dogovoreno da će pokušati da se nađe rešenje.
Sa predsednikom Vučićem bio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar, koji je naveo da je 25 meštanina Senjskog Rudnika pregledano do sada u mobilnoj ambulanti i da je u sanitetu omogućeno da se urade pregledi poput ultrazvuka, EKG-a, pregled pluća, srca i merenje šećera.
"Prezadovoljni su, sem toga, dogovorili smo se, oni će imati svake nedelje ovde mobilnu ambulantu. Dogovorili smo se sa ljudima iz opštine za kog se pacijenta proceni da treba da ide u Ćupriju ili bilo gde, opština daje službeno vozilo, vozača, vozi ih odmah ili ide sanitet iz Rudnika", kazao je Lončar.
Ukazao je da neće biti troškova koje će meštani morati da nadoknade.
Komentari (0)