Dačić o smrti Lalovića: Brutalne laži i napadi blokadera bili su preveliki teret za Vasilija, nije izdržao
Komentari
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić saopštio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon što je, kako navodi, bio izložen "brutalnim lažnim optužbama i napadima blokadera i opozicionih partija".
Prema rečima ministra Dačića, Lalović nije bio na poslu niti je učestvovao u događajima u Valjevu, što čini optužbe upućene na njegovu adresu neutemeljenim.
"Brutalne lažne optužbe i napadi blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu bili su preveliki teret za policajca Vasilija Lalovića. Nije izdržao", naveo je Dačić u saopštenju.
Ministar je istakao da iza pokojnog policajca ostaju supruga i troje dece, te je porodici izrazio iskreno saučešće.
Dačić je optužio one koji su, kako kaže, lažno optuživali policajca, nazivajući njihove postupke "velikom sramotom".
Mediji su preneli da je Lalović, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i Policijske stanice Priboj, pronađen mrtav u mestu Gornja Rijeka, na području opštine Rudo u Republici Srpskoj.
Prema informacijama Policijske uprave Foča koje su preneli mediji, dosadašnje okolnosti ukazuju na samoubistvo, dok je nadležni tužilac naložio obdukciju kako bi bile utvrđene sve činjenice u ovom slučaju. Mediji takođe prenose da je na društvenim mrežama objavljen snimak sa imenima i fotografijama više policijskih službenika, među kojima je bilo i Lalovićevo ime, predstavljajući ih kao osobe koje su navodno učestvovale u prekoračenju ovlašćenja u Valjevu.
Lalovićev advokat Nikola R. Jovanović tvrdi, kako prenosi Politika, da njegov klijent u vreme spornih događaja uopšte nije bio u Valjevu, niti je učestvovao u bilo kakvom nezakonitom postupanju. Prema njegovim rečima, na društvenim mrežama najpre je objavljeno Lalovićevo prezime, potom puno ime i fotografija, nakon čega su usledile pretnje i uvrede. Jovanović navodi da su Lalović i njegove kolege podneli krivičnu prijavu kako bi dokazali da su neosnovano označeni, ali da taj postupak do njegove smrti nije dobio epilog.
Komentari (0)