Fokus

Heset: Tri trgovinska sporazuma skoro finalizovana

Komentari
Heset: Tri trgovinska sporazuma skoro finalizovana
profimedia - Copyright profimedia

Autor: Tanjug

29/05/2025

-

15:09

veličina teksta

Aa Aa

Ekonomski savetnik Bele kuće Kevin Heset izjavio je da su tri trgovinska sporazuma skoro finalizovana i da očekuje još njih, uprkos odluci trgovinskog suda kojom je blokirana većina carina američkog predsednika Donalda Trampa.

"Stiže mnogo, mnogo sporazuma. A tri su u suštini već gotova", rekao je Heset u intervjuu za Foks biznis netvork, prenosi Rojters.

Heset je odbacio jučerašnju presudu američkog trgovinskog suda, kojom je blokirana većina carina i zaključeno da je Tramp prekoračio svoja ovlašćenja, nazvavši sudije koje su doneli presudu "aktivistima".

Rekao je da je uveren da će administracija pobediti u žalbenom postupku. Stav administracije je da će brojne zemlje otvoriti svoja tržišta za američke proizvode u narednih mesec ili dva, rekao je Heset.

"Ukoliko dođe do manjih zastoja zbog odluka takozvanih sudija-aktivista, to ne bi trebalo da vas brine i svakako neće imati uticaja na pregovore", izjavio je on.

Krajem prošle nedelje tri sporazuma su bila spremna da budu prosleđena Trampu na razmatranje, kazao je Heset.

Komentari (0)

Svet