Garibabadi: Ne postoji plan za pristup nuklearnim postrojenjima i materijalima
Komentari
Zamenik ministra spoljnih poslova Irana i šef tehničkog pregovaračkog tima Kazem Garibabadi izjavio je danas da u Švajcarskoj nije održan sastanak sa generalnim direktorom Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Rafaelom Grosijem, uprkos njegovom zahtevu.
"Takođe ne postoji program za pristup napadnutim objektima i nuklearnim materijalima. Ova pitanja će biti ispitana i rešena isključivo u okviru konačnog sporazuma i kao rezultat praktične akcije druge strane u ukidanju svih sankcija. Ne možete promovisati politiku 'pokreni i preuzmi' uz medijsko uzbunjivanje", rekao je Garibabadi u objavi na društvenoj mreži Iks.
Garibabadi je prethodno, u utorak, rekao da su u Švajcarskoj uspešno okončani tehnički razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama i finalizovani aranžmani za narednu fazu pregovora na visokom nivou.
On je nakon završetka razgovora u ponedeljak rekao da su tehničke konsultacije usledile posle sastanka visokog odbora za sprovođenje Memoranduma o razumevanju (MoU), tokom kojih su usaglašeni izvršni mehanizmi za sprovođenje postignutih dogovora.
Komentari (0)