Na ostrvu Hios uhapšeni krijumčari migranata posle potere
Komentari
25/01/2026
-11:00
Na ostrvu Hios uhapšen je 43-godišnji državljanin Iraka zbog sumnje da je krijumčario migrante, nakon potere koju je u sprovela grčka Obalska straža, javljaju grčki mediji.
Osumnjičeni je pokušao sinoć da pobegne brzim čamcem kojim je prevozio 36 stranih državljana, ali je tokom potere nasukao plovilo na plaži Glaroi, nakon čega su putnici pobegli, prenosi Katimerini.
Tokom kopnenih pretraga, pripadnici Lučke kapetanije, uz asistenciju policije, pronašli su ukupno 37 stranih državljana, među kojima je bilo 16 muškaraca, 11 žena i devet maloletnika, koji su prebačeni u Kontrolisani centar na Hiosu.
Jedan muškarac, državljanin Avganistana, preventivno je hospitalizovan, dok je plovilo zaplenjeno, a istraga je u toku.
Komentari (0)