Erdogan: Turska će ugostiti Zelenskog i Putina "kada oni budu spremni za sastanak"
Komentari
15/05/2025
-18:58
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da je njegova zemlja spremna da ugosti ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i ruskog predsednika Vladimira Putina "kada oni budu spremni za sastanak".
Erdogan je tokom sastanka sa Zelenskim u Ankari ocenio trenutnu situaciju kao istorijsku priliku za početak pregovora Rusije i Ukrajine i izrazio snažnu podršku Turske dijalogu, kako na tehničkom, tako i na najvišem liderskom nivou, preneo je list "Dejli sabah".
On je ponovio spremnost Turske da bude domaćin mogućeg samita Putina i Zelenskog i naglasio da Ankara pridaje veliki značaj održavanju otvorenih kanala komunikacije između Moskve i Kijeva.
Rusku delegaciju na pregovorima u Istanbulu predvodi pomoćnik ruskog predsednika Vladimir Medinski.
Prethodno su evropski lideri pozvali Kremlj na potpuni i bezuslovni 30-dnevni prekid vatre, a Putin je predložio direktne razgovore u Istanbulu.
Komentari (0)