Evropa

Sud u Zagrebu produžio pritvor dvojici 18-godišnjaka osumnjičenih za požar u Vjesniku

Komentari
Sud u Zagrebu produžio pritvor dvojici 18-godišnjaka osumnjičenih za požar u Vjesniku
TANJUG/ FOTO HINA/ DARIO GRZELJ - Copyright TANJUG/ FOTO HINA/ DARIO GRZELJ

Autor: Tanjug

04/12/2025

-

18:11

veličina teksta

Aa Aa

Dvojica 18-godišnjaka osumnjičenih da su zapalili Vjesnikov neboder ostaju u istražnom zatvoru, pošto je vanraspravno veće .Županijskog suda u Zagrebu danas odbilo žalbu njihovih advokata.

Istražni zatvor im je određen da ne bi ponovili krivično delo.

"Na ovu odluku nemamo pravo da se žalimo. Majka mog klijenta se nadala drugačijoj odluci, kao i ja, ali tu smo gde smo", rekao je advokat drugoosumnjičenog Petar Barbir, prenosi hrvatski portal 24sata.

Sumnja se da su dvojica mlađih punoletnika 17. novembra u večernjim satima, dok su boravili s prijateljima u Vjesnikovom neboderu, zapalili papir, nakon čega se vatra razbuktala i proširila.

Iako još uvek nema rezultata uviđaja ni veštačenja, odnosno ne zna se tačno šta je bio uzrok požara, tužilaštvo tereti baš ovu dvojicu tinejdžera za jedan od najvećih požara koji je pogodio Zagreb.

U požaru, na sreću, niko nije stradao.

Struka je odlučila da Vjesnikov neboder mora biti srušen u potpunosti, ali još nije odlučeno o načinu na koji će to biti učinjeno i kada, iako je objekat proglašen nebezbednim i da bi moglo da dođe do njegovog urušavanja.

Komentari (0)

Evropa