03/11/2021

-

22:59

Tadić slavi gol u Dortmundu - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Atletiko Madrida sa 2:0 u okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona.

Meč je od starta bio veoma energičan i obe ekipe su pristupile agresivno, te se na samom početku moglo videti da nas očekuje fenomenalna predstava.

Liverpul je poveo već u 13. minutu golom Dioga Žote. Aleksander Arnold je uposlio Portugalca, a ovaj rutinski savladao Jana Oblaka.

Samo osam minuta kasnije, domaći tim je duplirao prednost. Arnold je ponovo bio u ulozi asistenta, kada je u 21. minutu šutirao ka golu Atletika, a Sadio Mane se fenomenalno snašao i skrenuo loptu u gol za 2:0.

Trenutak kada se Dijego Simeone verovatno oprostio od bodova, bio je kada je štoper Felipe isključen u 36. minutu. Mane je krenuo u kontru, a defanzivac Atletika ga je sa leđa šutnuo i tako zaradio direktan crveni karton.

Do kraja su obe ekipe postigle po gol, ali su oba poništena. Žota je pogodio u 49. minutu, ali se prethodno našao u ofsajd poziciji, a iz istog razloga je i Luisu Suarezu poništen pogodak.

Ajaks je posle preokreta, rezultatom 3:1 pobedio Borusiju u Dormutndu.

Dortmund je od 29. minuta imao igrača manje, isključen je Humels, ali je uprkos tome u 37. poveo iz penala preko Rojsa.

Ajaks je izjednačio u 72. minutu preko srpskog reprezentativca Dušana Tadića, a potom su strelci za holandski klub bili još Ale i Klasen. Doprinos kod sva tri gola imao je Antoni Santos.