04/12/2021

-

17:23

AP Photo/Alastair Grant - Copyright Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Vest Hema savladali su ekipu Čelsija sa 3:2 u okviru 15. kola engleske Premijer lige.

Gosti su poveli u 28. minutu golom Tijaga Silve. Mejson Maunt je centrirao iz kornera, a Brazilac bio najbolji u skoku i savladao Lukaša Fabijanskog.

Izjednačujući pogodak postigao je Manuel Lancini sa bele tačke u 40. minutu. Eduar Mendi je u šesnaestercu oborio Žeroda Bovena, nakon čega je sudija dodelio penal ekipi Vest Hema.

Samo četiri minuta kasnije, Čelsi je ponovo došao do prednosti. Hakim Zijeh je proigrao Mejsona Maunta koji je fenomenalnim udarcem zatresao mrežu ''čekićara''.

Igrao se 56. minut kada je Boven iskoristio asistenciju Vladimira Koufala i pogodio za 2:2.

Odlučujući pogodak bio je delo Artura Mausakua, koji je sa levog boka uputio loptu ka golu Čelsija, Mendi je loše reagovao i lopta je ušla u mrežu, pa su bodovi pripali Vest Hemu.