20/02/2022

-

17:23

Partizan siguran protiv Radničkog iz Kragujevca - Copyright FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički 1923 iz Kragujevca rezultatom 2:0, u 23. kolu srpskog prvenstva.

Partizan nije imao problema u duelu sa ekipom koje sa klupe predvodi trener Nenad Lalazović. Pobeda nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku.

Crno-beli su poveli u 18. minutu golom Rikarda Gomeša, a prednost je u 34. udvostručio Miloš Jojić.

Nakon loše intervencije odbrane Radničkog, Menig je došao do lopte i odmah je prosledio Rikardu, koji je ubacio u mrežu pored nemoćnog golmana gostiju Lukića.

Jojić je propustio veliku šansu nekoliko minuta pre nego što je i postigao pogodak. On je šutirao preko gola pošto je ostao sam na pet metara. Ali, iskupio se posle duplog pasa sa Menigom, golom koji je postigao prelepim udarcem sa 16 metara.

Posao Partizanu olakšan je u 51. minutu kada je isključen Vojo Ubiparip iz Radničkog. Njemu je posle duela sa Vujačićem prvo pokazan žuti karton, ali je nakon intervencije iz VAR sobe pregledan snimak i odluka je promenjena u crveni.

Partizan ponovo ima pet bodova više od Crvene zvezde, a "večiti" rival će upravo biti protivnik u narednom kolu.

Radnički iz Kragujevca ima 16 bodova i poslednji je na tabeli Linglong Superlige Srbije.