10/04/2022

-

18:59

MN Press - Copyright MN Press

Crvena zvezda nije propustila zicer, pobedom nad Radničkim iz Kragujevca 4:1 (1:0) u 30. kolu obezbedila je prvu poziciju u plej-ofu i dočekaće Partizan 16. aprila (18.00, TV Arena 1 Premium) na stadionu "Rajko Mitić".

Nisu crveno-beli briljirali jer su se gosti disciplinovani branili, ali je meč prelomio gol iz mrtvog ugla koji je postigao Slavoljub Srnić sredinom prvog dela, da bi u nastavku aktuelni šampion potvcrdio trijumf i komotniju situaciju u plej-ofu u kojem će četiri od sedam mečeva odigrati kod kuće, a onaj važniji protiv Partizana kao domaćin.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković iznenadio je izborom bonus igrača jer je na gol stao Nemanja Gordić, s obzirom da je Strahinja Eraković (kao i Seku Sanogo) morao da odradi kartone. Nije bilo ni Gelora Kange zbog povrede u kupu, pa su Nenad Krstičić i Slavoljub Srnić igrali na pozicijama zadnjih veznih.

Crveno-beli su napali od starta, gosti su se dobro branili, pa je prvu veliku priliku propustio Aleksandar Katai u 14. minutu. Sa 14 metara iskosa šutirao je pored gola. Samo dva minuta kasnije je Ohi propustio zicer, loptu je posle pasa Kataija poslao sa desetak metara iznad prečke.

Nedostajalo je igračima Zvezde energije, nisu uspeli da nametnu neki jači ritam igre pa su se gosti disciplinovano branili, sve do 26. minuta kada je Slavoljub Srnić postigao jedan od najčudnijih golova. Posle karambola u šesnaestercu, jedan igrač Radničkog je poslao loptu ka korneru, Srnić je stigao pre nego što je ona izašla i iz "mrtvog ugla" levom nogom je poslao ka golu.

Lopta je bukvalno prošla golmanu u visini glave i od ramena se odbila u mrežu! Bio je to prvenac Srnića u sezoni, ali i prvi od kada se vratio iz Las Palmasa! Poslednji gol u dresu Zvezde postigao je 25. avgusta 2018. godine protiv Čukaričkog!

Gil je pokrenuo domaćina, ali je golman Lukić odbranio dva udarca sa distance (Srnić, Katai), pa se na odmor otišlo minimlacem crveno-belih koji su uputiuli 11 udaraca ka rivalu. Kragujevčani nisu uspeli da ugroze nezaposlenog Gordića.

Već u 52. minutu Zvezda je overila pobedu. Katai je bio asistent, a usamljeni El Fardu Ben je sa pet metara rutinski pogodio mrežu. Tu je bio kraj za goste, ali ne i kraj Zvezdinih golova. Dok su se igrači Radničkog raspravljali sa pomoćnikom da li je aut njihov, Milan Gajić je prošao između dvojice igrača, odlično uočio Mirka Ivanića koji je povratnu loptu smestio u mrežu i time potvrdio pobedu na meču.

Nemanja Motika je dobio priliku u poslednjih pola sata i uspeo je da zavbeleži prvenac lepim pogotkom u 78. minutu. Srnić mu je petom ostavio loptu na nekih 13-14 metara a mladi ofanzivac je poslao u sam ugao. Gosti su do počasnog pogotka stigli pet minuta pre kraja, kada je Maksimović iz drugog pokušaja uspeo da savlada Gordića.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1923 4:1 (1:0)

Strelci: Srnić u 26, Ben u 52, Ivajnić u 56, Motika u 78. za Zvezdu, a Maksimović u 86. minutu za Radnički 1923. Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: oko 6.000. Sudija: Danilo Nikolić

Crvena zvezda: Gordić – Gajić, Pankov, Dragović, Rodić (od 60. Pićini) – S. Srnić, Krstičić – Ben (od 73. Stanković), Ivanić (od 60. Stanić), Katai (od 60. Motika) – Ohi (od 46. Pavkov).

Radnički 1923: Lukić – Varjačić, Kovačević, Damjanac, Andrić – Vidović, Piščević – Mirić, Milisavljević (od 83. D. Srnić), Tomić (od 73. Trifunović)  – Brnović (od 64. Maksimović).