13/09/2022

-

23:08

Matip u završnici doneo tri boda Liverpulu protiv Ajaksa - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Uprkos velikoj muci Liverpul je na Enfildu došao do tri boda pobedivši Ajaks rezultatom 2:1 u okviru drugog kola Lige šampiona. Delovalo je da će ekipe podeliti bodove, ali da tako ne bude postarao se Žoel Matip, možda i najbolji pojedinac na meču.

Domaći su bili bolji i više napadali tokom celog meča, ali je i Ajaks pružio solidan otpor. Vodeći pogodak za Liverpul bio je delo Mohameda Salaha iz 17. minuta. Diogo Žota je proigrao Egipćanina koji se odlično snašao i ponovo pokazao kakvu realizaciju ima.

Ipak, već nakon deset minuta ponovo je bilo izjednačeno. Igrao se 27. minut kada je Sven Berhajs uposlio Mohameda Kudusa koji se sjajno okrenuo i levom nogom vrhunski šutirao i pogodio same ''rašlje'' gola Alisona Bekera.

Izjednačujući pogodak Ajaksa samo je još jednom pokazao nedostatke u defanzivi Trenta Aleksandera-Arnolda, koji je često lutao.

Liverpul je u nastavku više napadao, ali nije imao previše pravih šansi. Ipak, pre trećeg pogotka najbolju šansu imali su gosti u 75. minutu. Dušan Tadić je sa desnog boka centrirao na drugu stativu odakle je Dejli Blind šutirao glavom, ali je lopta prošla malo pored leve stative.

Baš kada je delovalo da će obe ekipe osvojiti samo po bod, Žoel Matip, koji je odigrao izvanredan meč, zatresao je mrežu za veliku radost Enfilda. Igrao se 89. minut kada je Kostas Cimikas centrirao iz ugla, a iskusni štoper glavom savladao golmana. Loptu je iz gola pokušao da izvuče Tadić, ali je ona već uveliko prešla gol liniju i sudija je priznao pogodak.

U narednom kolu Liverpul će na svom terenu dočekati Rendžers, dok će Ajaks ugostiti Napoli u Amsterdamu.

Liverpul: Alison, Arnold, Matip, Van Dajk, Cimikas, Fabinjo, Tijago, Eliot, Dijaz, Salah, Žota

Ajaks: Pasvir, Renš, Timber, Bejsi, Blind, Alvarez, Tejlor, Tadić, Bergvajn, Berhujs, Kudus