Harden i Embid su dobitna kombinacija: Dvojac Filadelfije utišao Garden

27/02/2022

-

22:23

Embid i Harden - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Košarkaši Filadelfije, predvođeni Džoelom Embidom i Džejmsom Hardenom, savladali su Njujork u gostima 125:109 (38:35, 27:21, 26:33, 34:20).

Centar Siksersa postigao je 37 poena, dok je Harden zabeležio tripl-dabl učinak sa 29 poena, 10 skokova i čak 16 asistencija.

Nema sumnje da će dvojac Filadelfije biti ozbiljan problem do kraja regularkog toka na Istoku, gde vodeću poziciju i dalje drži Majami sa učinkom 40-21.Čikago je drugi sa 39-22, dok je ekipa Doka Riversa treća sa 37 pobeda i 23 poraza.

Što se utakmice u "Medison Skver Gardenu" tiče, Filadelfija je veći deo susreta provela u vođstvu održavajući prednost do 10 poena, da bi do pobede stigla zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini.

Kvikli je na deset minuta do kraja doneo prednost domaćinu (98:95) i taman kada se činilo da je preokret na pomolu, Harden i Embid su stupili na scenu i sa 17 zajedničkih poena, rešili pitanje pobednika.

Niksi nisu imali odgovor na centra Filadelfije, koji je tradicionalno dobijao naklonost sudije, čemu u prilog govori podatak da je šutnuo čak 27 slobodnih bacanja, od kojih je pogodio 23.

Njujork se nalazi u lošoj formi. Ekipa Toma Tibodoa je zabeležila tek tri pobede u poslednjih 18 utakmica, čime su znatno pogoršali svoje šanse za plej-of.

Trenutno su na 12. mestu Istoka sa učinkom 25-36.