10/11/2022

-

20:00

Crvena zvezda poražena od Fenerbhačea u Istanbulu - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Fenerbahčeu u Istanbulu sa 79:93 (23:24, 18:18, 16:24, 22:27) u okviru sedmog kola Evrolige. Uprkos porazu, crveno-beli su pružili solidnu partiju, pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da su imali velikih kadrovskih problema.

U prvom poluvremenu je bilo vrlo izjednačenu, te je Fener na poluvreme otišao sa prednošću od samo jednog poena. Velike muke Zvezdinoj odbrani zadavao je Džonatan Motli, koji je koristio fantastične asistencije Nika Kalatesa i gospodario reketom.

Sa druge strane, crveno-bele su u igri u prvom delu držali Nemanja Nedović i Bendžamin Bentil. Zaista se Nedović tokom celog meča žrtvovao za tim, uzimao teške šuteve, pogađao, ali i igrao pametno.

Odlučujući period desio se u trećoj deonici, kada su se izabranici Vladimira Jovanovića odvojili na plus pet i onda su potpuno stali i dozvolili protivniku da napravi seriju 10:0 i preokrene situaciju u svoju korist.

U poslednjoj deonici su pokušali gosti da uvedu meč u neizvesnu završnicu, međutim, iskusni tim Dimitrisa Itudisa to nije dozvolio, pa je Fener na kraju slavio sa velikih 14 poena razlike.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je pomenuti Motli, koji je uspeo da postigne 25 poena i upiše 10 skokova. U redovima crveno-belih najraspoloženiji je bio Nemanja Nedović sa 17 postignutih poena, dva skoka i tri asistencije.

U narednom kolu Crvena zvezda na svom terenu dočekuje Asvel 17. novembra.

Fenerbahče: Motli 25, Mahmutoglu 20, Gudurić 15, Pijer 10, Hajs 10, Kalates 8, Hekiri 2, Vilbekin 1, Buker, Birsen, Hazer

Crvena zvezda: Nedović 17, Vildoza 13, Bentil 12, Kuzmić 9, Petrušev 8, Ivanović 6, Lazarević 6, Lazić 5, Martin 3, Holand